Doç. Dr. N. Öykü İYİGÜN

Firmalaşan Girişimcilik Modelleri | Moderator

1981 İstanbul doğumlu olan Doç. Dr. Öykü İyigün, lisans öğrenimi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik programında, doktorasını da aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon alanında tamamlamış ve doktora öğrenimi boyunca Boğaziçi Üniversitesi dâhil, birçok saygın eğitim kurumunda çalışmalarına devam etmiştir. Çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca bilmektedir.

Profesyonel kariyerinde önce uluslararası şirketlerde çalışmış ve 2008 yılından itibaren İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 2015 yılı Haziran ayından itibaren İstanbul Ticaret ÜniversitesiLiderlik ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezimüdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Araştırma ve Yayınlar Çalışma Grubu Başkanı ve Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü (World Sustainable Energy Institute) Danışma Kurulu üyesidir.

Profesyonel kariyeri dışında, sivil toplum faaliyetlerine de çok önem veren İyigün, üniversite hayatına adım attığı günden itibaren AIESEC, TEMA, Toplum Gönüllüleri Vakfı gibi birçok ulusal/uluslararası dernek ve vakıflarda çalışmıştır. Genç Girişimciler ve Liderler Derneği’ne (JCI) 2006 yılında üye olmuş, Türkiye’deki ilk uluslararası şubeyi kurmuş ve JCI Türkiye yönetimi dâhil birçok görevi başarıyla yerine getirmiş ve ulusal/uluslararası alanda ödüller almıştır.

2008 yılında JCI Türkiye’nin “En Başarılı Üyesi”ödülünü, 2009 yılında Macaristan Budapeşte’de yapılan tören ile JCI Avrupa bölgesinin “En Başarılı Üyesi” ödülünü almıştır. Ayrıca, Genç MÜSİAD tarafından organize edilen TÜRGEB (Türkiye Genç Ekonomi Başarı) 2017 Ödülleri’nde “Yılın Ekonomiye Katkı Sağlayan Genç Akademisyeni”  ödülünü almıştır.

Araştırma Alanları:Stratejik Yönetim, Girişimcilik, Liderlik, Sosyal Sorumluluk ve Etik, Sürdürülebilirlik.